Mortal Kombat'ın Yapımcısı James Wan Olacak!

Mortal Kombat'ın Yapımcısı James Wan Olacak!

10 Ağustos 2015

443 Okunma

Popüler dövüş oyununun yeni beyazperde uyarlamasında yapımcılığı Amerikan sinemasına yeni bir soluk getiren James Wan üstleniyor!

Farklı senaryo ve projeleri ile dikkat çeken James Wan, Midway'in kült dövüş oyunu Mortal Kombat'in beyazperde uyarlamasına da el atıyor. Malezya doğumlu Avustralyalı yapımcı, senarist, ve film yönetmeni projede yapımcı olarak yer alacak.

Wan'ın, New Line ve Broken Road'un işbirliğiyle beyazperdeye aktarılacak olan yapımda yer alacağını duyuran The Tracking Board, televizyon serisi Mortal Kombat: Legacy'nin senaristi Oren Uziel ve Cehennem Melekleri'nin senaristi Dave Callaham'in de projenin senaristleri olacağını açıkladı. Film, görünüşte sıradan biri olan ancak dünya ile uzaydışından gelen canavarların arasındaki savaşın ortasında kaldığında kendi potansiyelini fark eden genç bir adamı temel alacak. Karakter, dünyayı yok oluştan kurtarabilmek için Mortal Kombat olarak bilinen dövüş turnuvasını kazanmak zorunda kalacak.

İlki 1992'de piyasaya çıkan ve şu ana dek 21 farklı sürümü bulunan Mortal Kombat oyununun 2 beyazperde uyarlaması bulunuyor. İlki olan 1995 yılında yapılan uyarlama Ölümcül Dövüş dünya çapında 122 milyon dolar gişe yaparak büyük beğeni toplasa da, 1997'de yapılan devam filmi Ölümcül Dövüş 2 yalnızca 52 milyon dolar kazanarak hayal kırıklığı yaratmıştı.

  • Beğen
    0
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir
Captcha