Türk Sineması'nın On'ları Sahiplerini Buluyor

Türk Sineması'nın On'ları Sahiplerini Buluyor

22 Mart 2015

421 Okunma

Türk Sineması'nın farklı kategorilerde seçilen On'ları ödülleri ile buluşuyor.

Beyoğlu Belediyesi Başkanlığı ve TÜRSAK Vakfı işbirliğinde T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Başbakanlık Tanıtma Fonunun destekleri ile Türk Sinemasının 100 yıllık tarihini kutlamak için özel bir 
proje hazırladı. 200'e yakın sinema dünyasının önemli isimlerinden oluşan bir jüri tarafından Türk sinemasının En İyi On'lar'ı seçildi.
 
Türk sinemasının 100. yıldönümünde, sinemamızın sinemamızın ‘’En İyi On Drama Filmi’’, ‘’ En iyi On Komedi ‘’ En İyi On Yönetmen’’, ‘’En İyi On Drama Kadın Oyuncu’’, ‘’En İyi On Drama Erkek Oyuncu’’, ‘’En İyi On Komedi Kadın Oyuncu’’, ‘’En İyi On Komedi Erkek Oyuncu’’ ,‘’En iyi On Görüntü Yönetmeni’’, ‘’En iyi On Senaryo’’, ‘’En İyi Onlar Müzik’’ ,‘’Seçici Kurul Özel Ödülleri ‘’ ve ‘’En İyi Film" dalında ödüllerin sahiplerini bulacağı törende Yekta Kopan ve Ceyda Düvenci gecenin sunuculuğunu üstlenecek.
 
Bu özel gecenin performansında ENBE orkestrası sahne alacak ve sürpriz isimler eşlik edecek. 23 Mart tarihinde gerçekleşecek organizasyonda 11 kategoride 110 kişi ödüllendirilecek.
 
Seçilen En İyi On Drama Filmi ise şu şekilde;
 
- Susuz Yaz
- Eşkiya
- Selvi Boylum Al Yazmalım
- Yol
- Sürü
- Umut
- Masumiyet
- Muhsin Bey
- Gelin
- Bir Zamanlar Anadolu'da
  • Beğen
    0
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir
Captcha