Yeşilay'dan Kısa Filmcilere Destek!

Yeşilay'dan Kısa Filmcilere Destek!

24 Mart 2015

375 Okunma

Yeşilay Gençlik Mali Programı geçtiğimiz günlerde açıklandı!

Yeşilay, geçtiğimiz günlerde Gençlik Mali Destek Programı'nı açıkladı. Madde ve alkol bağımlılığına dikkat çekmek amacıyla Yeşilay'ın desteğiyle düzenlenen senaryo yarışmasında "Uyuşturucu ve Farkındalık" konulu senaryolar seçilecek. 243 başvuru içerisinden 10 projeye yaklaşık 500 bin TL hibe desteğinin verileceği proje başvuruları, kapsamlı bir seçme sürecinin ardından tamamlandı. 

Yeşilay bünyesünde ayrıca düzenlenecek olan yarışma da benzer bir konsepti gündeme getirecek. En iyi üç senaryonun ödüllendirileceği yarışmada, gençlerin ve ebeveynlerin, uyuşturucunun zararları hakkındaki farkındalık düzeylerinin arttırılması hedefleniyor.

SETEM tarafından düzenlenecek olan yarışmada dereceye giren ilk üç senaryo da proje kapsamında SETEM tarafından çekilecek. En fazla 3 sayfa olacak senaryoların en geç 8 Mayıs 2015 Cuma saat 19:00'a kadar SETEM'e göndermeleri gerekiyor. Yarışma sonuçları ise 15 Mayıs 2015 Cuma gübü SETEM'in internet sitesinden ilan edilecek. Birinciye 5.000 TL, ikinciye 3000 TL ve üçüncüye 1.500TL'lik para ödülünün verileceği yarışma hakkında daha detaylı bilgiye www.setemakademi.com adresinden ulaşabilirsiniz.

  • Beğen
    0
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir
Captcha